מערכות גילוי אש ועשן

נתון מערכות הגנת אש מתקינה מערכות גילוי אש דיגיטליות ואנלוגיות המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת העומדת בתקן הישראלי 1220 ובתקנים בינלאומיים. הגלאים אשר מותקנים במערכות הינם גלאים אופטיים ירוקים ללא חומר רדיואקטיבי. ייעוץ, תכנון והתקנה של מערכות גילוי אש ועשן על פי תקן ישראלי 1220 חלק 3 (התקנה). חברתנו מלווה את הפרויקט משלבי התכנון והביצוע עד להמצאת האישורים הנדרשים לדרישות התקן. ההתקנות מבוצעות על ידי צוותי התקנה מקצועיים ומוסמכים. תחזוקת מערכות גילוי אש ועשן על-פי תקן ישראלי 1220 חלק 11 (תחזוקה). חברתנו מוסמכת לביצוע תחזוקת מערכות גילוי אש מתוצרת חברות שונות, בעלת תקן ישראלי ובפיקוח מכון התקנים. אנו מקפידים לתעד ולשמור באופן ממוחשב את תוצאות הבדיקה לאתרים שנבדקו. בעת בדיקת המערכות נבדקים כל ההתקנים במערכות כולל תקינות הרכזת, סוללות, חייגן, מנורות וגלאים, לחצנים, צופרים ויח' הכיבוי האוטומטי. הבדיקות התקופתיות והתחזוקה נעשים ע"י אנשי שרות מיומנים ומקצועיים.

מערכות כיבוי אוטומטיות

ייעוץ, תכנון, התקנה ותחזוקה של מערכות כיבוי אוטומטיות בגז נקי (ירוק) FM200 על פי תקן אמריקאי NFPA 2001 ותקן ישראלי 1597. חברתנו מוסמכת לביצוע התקנה ותחזוקה של מערכות גילוי וכיבוי אוטומטי בחדרי מחשב, לוחות חשמל וארכיון בהתאם לדרישות התקן הבינלאומי והישראלי.  כל ציוד הכיבוי על חלקיו נושא תקן בינלאומי UL/FM ומותאם לדרישות התקן הישראלי. ההתקנות מבוצעות על ידי צוותי התקנה מקצועיים ומוסמכים. ייעוץ, תכנון, התקנה ותחזוקה של מערכות כיבוי אש בארוסול על פי תקן ישראלי 5210 ללוחות חשמל. חברתנו מוסמכת לביצוע התקנה ותחזוקה של המערכות. ההתקנות מבוצעות על ידי צוותי התקנה מקצועיים ומוסמכים.

ייעוץ, תכנון והתקנה של מתקני פינוי עשן על פי תקן 1001. חברתנו מוסמכת לביצוע התקנה של מתקני פינוי עשן על פי הדרישות והתקנות הנדרשים ע"י הרשויות העירוניות, שרותי הכבאות והתקינה הבינלאומית וזאת עפ"י תקן 1001. הפתרונות כוללים: חלונות לפינוי עשן, מפוחים, כיפות עשן, תריסים ומדפי אש אוטומטיים. 

מערכות מפוחים
לשחרור עשן

פתרונות מיגון האש, שחברת נתון מערכות הגנת אש גאה לספק מבוססים על שילוב סינרגטי של מוצרים איכותיים לבין ניסיון מעשי רב שנים שנצבר ונלמד במגן והנדסה לאורך עשרות שנים. התקנת מערכות גילוי אש ע"י מגן והנדסה מבטיחה אמינות מערכתית ותפעולית.

דברו איתנו

  גילוי אש ועשן

  מערכות גילוי אש ועשן, מהווה היום את שיא הטכנולוגיה. יש היום מערכות גילוי אש אנלוגיות ודיגיטליות העומדות בתקן הישראלי 1220 וגם בתקנים בינלאומיים. הגלאים במערכות הללו של גילוי אש הם גלאים אופטיים ירוקים שאין בהם חומר רדיואקטיבי.

  כדי להתקין מערכות לגילוי אש צריך לעמוד בסטנדרטים מסוימים וחברות כמו נתון מערכות הגנת אש מייעצות, מתכננות ומקימות כל פרויקט של התקנת מערכות לגילוי אש ועשן, ע"י צוותים מקצועיים.

  יש חשיבות גדולה למיקום של מערכות גילוי אש ועשן, ולכן חייבים להיות מעורבים בזה אנשי מקצוע שזהו תחומם ושיש להם מספיק ניסיון כדי לדעת איפה הכי אופטימלי להציב מערכות גילוי אש ועשן.

  בנוסף להתקנה של מערכות גילוי אש ועשן מבצעת החברה גם בדיקות תקופתיות לבדיקת תקינות המערכות.

  תחזוקה ובדיקת מערכות גילוי אש ועשן

  תקן 1220 חלק 11 מגדיר את כל הפרמטרים שיש לבדוק לפיהם מערכות גילוי אש ועשן. בנושא הזה של מערכות חשובות כאלה יש גם תקן להתקנה ויש גם תקן לתחזוקה. זה לא יכול להיות בלתי מדויק וזה חייב לעמוד בכל התנאים להתקנה לתחזוקה.

  היעדר תחזוקה עפ"י התקן בעצם לא נותנת שום אינדיקציה לגבי תפקוד מערכות גילוי אש ועשן בזמן אמת, וזה עלול להיות מאוד מסוכן אם חלילה פורצת שריפה ומערכת גילוי ואש ועשן לא מתריעה על כך ומאפשרת לאנשים להתרחק מסכנה או לעצור את התפשטות האש.

  חברה מקצועית שמבצעת התקנה של מערכות גילוי אש ועשן, גם דואגת לתחזוקה תקופתית שלהם ע" אנשי מקצוע מיומנים. הבדיקות אמורות להיות מתועדות וממוחשבות. הבדיקות כוללות את תקינות הרכזת, חייגן, מנורות, סוללות, לחצנים וגלאים, יחידת הכיבוי האוטומטי והצופרים.

  מערכות גילוי אש בחדרי מחשב

  חברת מגן הנדסה מייעצת, מתכננת ומקימה מערכות גילוי אש אוטומטיות בחדרי מחשב. יש גם מערכות כיבוי אוטומטיות בגז נקי עפ"י התקן הישראלי והאמריקאי.

  להתקנה של מערכות גילוי אש בחדרי מחשב, ארכיון או חדרי לוחות חשמל יש תקנים מיוחדים ישראלי ובינלאומי.

  גם ציוד הכיבוי חייב לשאת תו תקן בינלאומי ולהיות מתאים לדרישות התקן הישראלי.

  כל בניין מגורים היום וגם בנייני משרדים, חייבים להיות מצוידים במערכות גילוי אש. בעבר היה מטף מגוחך וזה היה כלי ואמצעי כיבוי האש היחידי שהתחייב מכל חברה, היום מדברים על מערכות גילוי אש אוטומטיות, בדיקות ממוחשבות. כל התחום הזה עובד היום בטכנולוגיה מאוד גבוהה ומתאים את עצמו לקדמה של העידן הזה. ככה עושים היום בטיחות אש איתנו מגן והנדסה. טכנולוגיה מתקדמת לבקרת אש.

  שריפות בבתי מגורים- מערכות גילוי אש

  בבנייה של היום לוקחים בחשבון הקבלנים גם חדר ייעודי אשר בו יותקנו מערכות לגילוי אש. גם היום לצערנו אנחנו שומעים על שריפות גם על קיפוח של חיי אדם וזה מיותר לגמרי ב-2017 כל ועד של בניין צריך להתכנס ולהחליט שהוא מתקין בבניין מערכת גילוי אש לפני שיהיה מאוחר. תחשבו אם חלילה, פורצת בבניין שלכם שריפה, מי מגן עליכם. לפעמים זה לוקח זמן עד שכיבוי האש מגיע ובינתיים האש עלולה להתפשט לכל הדירות ואף לגבות חיי אדם.

  אם יש בבניין מערכת לגילוי אש, היא תתריע עוד לפני השריפה על אש ולכן זה לא יגיע למצב שתהיה שריפה בכלל. היא תפעל באופן אוטומטי ותשמיע אזעקה משום שבאיזה שהוא מקום בבניין מתחילה לפרוץ שריפה. זה היתרון הכי גדול שלה.