מערכות כיבוי אש במים (ספרינקלרים)

מערכות כיבוי אש במים מיועדות לספק הגנה כללית ומיידית תוך בידוד מקור האש ומניעת התפשטות בכל רחבי האתר המוגן. מערכות הכיבוי במים מתחלקות לפי אופן פיזור המים באתר: מערכות מתזים אוטומטיות, מערכות הצפה, מערכות התזה, מסכי מים, מערכות ערפל מים, מערכות לחץ גבוה לפיזור ערפל, מערכות PRE-ACTION, טרום הפעלה.

בשונה מאביזרים אחרים המשמשים אך ורק לגילוי אש או לכיבוי אש בלבד, המתזים משלבים את השניים ויוצרים מערכת שלמה המסוגלת לטפל החל משלב הזיהוי ועד לשלב הכיבוי.

הטכנולוגיה הייחודית המשלבת שימוש בנוזל ייעודי, מספקת פתרון מקיף ואיכותי בעת שריפה. בגלל המורכבות הגבוהה בתחום המתזים, החשיבות לידע מקצועי וניסיון מצטבר מקבלת משנה תוקף בעת ההתקנה בבתי עסק, משרדים או בדירות מגורים. חברת "מגן והנדסה בע"מ" מלווה את הלקוח משלב אפיון המים דרך התכנון ההנדסי ועד להקמת חדרי משאבות והתקנת מערכת המתזים.

מגן והנדסה בטיחות אש מבצעת ייעוץ, תכנון, התקנה ותחזוקה של מערכות כיבוי אוטומטיות במים (ספרינקלרים) על פי תקן ישראלי 1596, כמו גם הקמת חדרי משאבות ומאגרי מים וביצוע שרות תחזוקה שנתית בהתאם לדרישות תקן ישראלי 1928.

כל המערכות נושאות תקן NFPA 13 פתרונות מיגון האש הנכללים במגוון מערכות הכיבוי האוטומטיות בעזרת מים מהווים את אחת מצורות ההתגוננות הנפוצות והיעילות ביותר בפני סכנות האש.

העבודות מתבצעות באמצעות צוותים ותיקים ובעלי ניסיון מצטבר של עשרות שנים.

דברו איתנו

  ספינקלרים- מערכות כיבוי אש במים

  מערכות של כיבוי אש במים, מיועדות לספק הגנה כאשר מבודדים ראשית את מקור האש. דבר ראשון מבקשים לעצור את התפשטות האש במרחב. מערכות מים אלה יש מכל מיני סוגים והן פועלות בכל מיני טכניקות. כדי לפזר את המים באתר ולמנוע התפשטות האש יש מערכות מתזים אוטומטיות, מערכות התזה, מערכות הצפה, מערכות ערפל מים, מסכי מים, מערכות לחץ גבוה לפיזור ערפל, מערכות טרום הפעלה.

  בתחום כיבוי האש כאמור יש מערכות שהתפקיד שלהן הוא לכבות אש או כמו שאומרים בסלנג "לכבות שריפות" או מערכות גילוי אש.

  המתזים הם מערכת שמספקת תשובה כוללת לבעיה של אש. הם גם מזהים את מקור האש והם גם מכבים אותה.

  ספינקלרים ונוזל ייחודי

  מערכות הכיבוי במים- ספינקלרים פועלים בטכנולוגיה מיוחדת שעושה שימוש בנוזל ייעודי וזהו הפתרון הכי איכותי הקיים היום בשעת שריפה.

  בגלל שמערכות של ספינקלרים זה דבר די מורכב היום, חשוב מאוד שהם יסופקו לכל חברה רק ע"י חברה מקצועית שגם עושה הדרכות עליהם ומעבירה את הידע והשימוש למי שצריך להפעיל אותם בזמן אמת.

  בכל בניין משרדים, מפעלים ועוד צריכות להיות מערכות של ספינקלרים ואותם יש להציב במקום הנכון, מהסוג הנכון ולכן צריך להזמין איש מקצוע שידע לעשות לכם תכנון הדפסי למערכת כזו, שבזמן אמת תוכל למנוע חלילה שריפה ותכבה אותה במהירות ובזמן. 

  ספינקלרים עפ"י תקן 1596

  אחד הדברים החשובים בהצבת מערכות (ספינקלרים) בבתי מגורים, מפעלים, בנייני משרדים ועוד, זה לדעת מראש לשרטט תסריט של התרחשות ולנסות לדמות מה עלול לקרות בפועל. עד כמה הספינקרלים צריכים להיות קרובים לפתחי דלתות, מדרגות חירום. מי יפעיל אותם, באיזה עוצמה. כמה קל יהיה לתפעל אותם ועוד.

  את כל זה עושה צוות תכנון הנדסי מטעם חברה שמשווקת ספינקלרים, משום שהדבר החשוב הוא גם להשתמש במוצרים טובים ואיכותיים שיפעלו ויעשו את העבודה בזמן אמת אבל גם יתוכננו להיות ממוקמים במקום אסטרטגי חשוב ומשמעותי, על פי הערכות של פריצת שריפה.

  כל הספינקלרים חייבים לשאת גם תקן NFPA 13, של מערכות כיבוי אלה, המהוות את צורת ההגנה הכי נפוצה היום בשעת שריפה.

  גל השריפות של 2016- איפה היו הספינקלרים?

  בשנת 2016 פקד את ישראל גל שריפות שרובן נגרמו מהצתות. היו יותר מ-1,700 מקרי שריפה והן טופלו כולן ע"י הרשות לכבאות והצלה.

  מזג אוויר יבש ורוחות מזרחיות עלולים לגרום בעת הצתה להתפשטות חסרת שליטה של אש, עד לשריפת אזורים מאוכלסים וחלילה גם לגבות חיי אדם.

  במזג אויר יבש וקיצוני לא צריך יותר מאיזה גץ של סיגריה כדי להעלות באש יער שלם. לכן ההוראות בנושא של כיבוי סיגריות למשל הוא מאוד מחמיר, ואם מישהו נתפס כאשר הוא חלילה משליך סיגריה מהחלון של האוטו שלו הוא צפוי לקנס מאוד גדול. אם גם יהיו השלכות לזריקה הזו והוא יגרום לשריפה הוא גם יצטרך לממן את הטיפול והשיקום בנזקים שגרמה השריפה.

  ספינקלרים צריכים להיות בכל בניין, בית מגורים, דירה בתי ספר או מוסדות ציבור. נכון שהיום יש סיכוי שבמקומות סגורים ציבוריים לא יהיו שריפות מהטעם הפשוט שיש חוק עישון, אבל עדיין תמיד יהיו כל מיני עבריינים שיחפשו את הפרצה ועלולים לגרום לשריפה באיזה שהוא קניון או בית מגורים. בטיחות אש עם מגן והנדסה. טכנולוגיה מתקדמת לבקרת אש.